پادکست آموزش زبان انگلیسی

پادکست آموزش زبان انگلیسی

پادکست آموزش زبان انگلیسی

رادیو تخم کفتر

رادیو تخم کفتر ، به این دلیل پا به عرصه وجود گذاشت که جای خالی یک پادکست ، مختص مکالمه زبان انگلیسی برای فارسی زبانان خالی بود. از این رو ، فری بحث ، مرجع فری دیسکاشن آنلاین این پادکست را برای شما عزیزان پایه ریزی کرد. امیدوارم از آن لذت ببرید.

افزایش مشغله ی روزانه ی افراد مجال کمی برای مطالعه ی کتاب، استفاده از کلاس های آموزشی و حتی مرور جراید باقی گذاشته است. از آن جا که خلاقیت و ایده های جدید تمام نشدنی هستند، پادکست ها ظهور کرده و جایگاه و محبوبیت مقبولی پیدا کرده اند. پادکست ها دارای محتوای متنوعی از سرگرمی و طنز تا آموزشی و فرهنگی هستند. در این میان پادکست های آموزشی جایگاه درخور توجهی دارند چرا که محتوای ارزشمند و کارآمدی را شامل می شوند.

پادکست آموزش زبان انگلیسی در زمره ی پادکست هایی است که طرف داران پر و پا قرص خود را دارد. علت اهمیت و محبوبیت پادکست انگلیسی همان ضرورت یاد گیری زبان انگلیسی برای همگان است. چرا گوش دادن به پادکست آموزش زبان انگلیسی یک مزیت محسوب می شود؟ آیا پادکست های آموزشی جایگزین کلاس های حضوری می شوند؟ پاسخ به این پرسش ها در توجه به مزایا و نوع استفاده از این پادکست ها نهفته است.

پادکست آموزش زبان انگلیسی
پادکست آموزش زبان انگلیسی
 • به سطح خود دقت کنید

درصورت تصمیم به استفاده از پادکست برای آموزش انگلیسی مهم است بدانید دانش فعلی شما در چه سطحی است. انتخاب سطح مناسب آموزشی گام مهمی برای طی کردن یک دوره ی آموزشی موفق است.

 • هدف خود را مشخص کنید

چه دلیلی برای استفاده از پادکست آموزش زبان انگلیسی دارید؟ قصد مهاجرت دارید؟ یک مقصد خارجی را برای سفر انتخاب کرده اید؟ یا صرفا علاقه به آموختن زبان انگلیسی دارید؟ مشخص بودن هدف دیگر مساله ی تعیین کننده در انتخاب نوع پادکست مورد نیاز است.

 • منظم باشید

مهم است که به نظم آموزشی پایبند باشید. از آن جا که این یک دوره ی آموزشی حضوری به حساب نمی آید، کم کاری در آن آسان تر است. سهل انگاری و چشم پوشی از نظم در استفاده از پادکست آموزش انگلیسی مترادف با شکست این دوره است.

 • پشتکار داشته باشید

نداشتن مرجع حضوری برای رفع اشکالات احتمالا زحمت آموختن را بیشتر می کند، ولی از کمی تلاش بیشتر برای رفع ایرادات دریغ نکنید.

 • به پیشرفت خود دقت کنید

هر از گاه سطح اطلاعات خود را محک بزنید تا در صورت افزایش سطح سراغ پادکست دیگری بروید. در جا زدن در یک مرحله یا توقف بیش از حد در آن حاصلی جز دل زدگی برایتان ندارد. چالش های ورود به سطح بالاتر را بپذیرید و از پیشرفت خود لذت ببرید.

اگر استفاده از پادکست آموزش زبان انگلیسی را به عنوان راه آموزشی یا کمک آموزشی انتخاب کرده اید آگاهی از مزایای انتخاب تان جالب توجه خواهد بود.

مزایای استفاده از پادکست آموزش زبان انگلیسی

پادکست آموزش زبان انگلیسی
پادکست آموزش زبان انگلیسی
 

تنوع بالایی دارند

کافیست در برنامه های مختلف منتشر کننده ی پادکست جست و جوی ساده ای بکنید تا متوجه قدرت انتخاب بالای خود بشوید.

اغلب رایگان هستند

پادکست ها هزینه ای ندارند پس حداقل امتحان کردنشان ضرری ندارد!

به صرفه جویی در زمان کمک می کنند

شرکت در کلاس های حضوری علاوه بر مزایا، سختی های خود را دارند. از مهم ترین امتیازات استفاده از پادکست آموزش انگلیسی می توان به از دست نرفتن زمان در راه رفت و بازگشت اشاره کرد.

محدودیت زمانی ندارند

شما موظف نیستید در ساعت خاصی و در مکان مشخصی حضور داشته باشد. آموزش با پادکست انعطاف زیادی دارد و به راحتی با برنامه ی روزانه ی هماهنگ می شود.

کاهش چشم گیری در هزینه هایتان خواهید داشت

پادکست آموزش زبان انگلیسی
پادکست آموزش زبان انگلیسی

نه تنها هزینه ی کلاس های حضوری و مجازی به صفر می رسد بلکه هزینه ی رفت و آمد نیز دیگر وجود ندارد.

همراه مورد اعتماد در دوران کرونا

پاندمی کرونا خروج از خانه و شرکت در فضا های بسته را تبدیل به کار پر ریسکی کرده است. اگر چیزی باشد که باعث راحت تر کردن ماندن در خانه باشد و وقت را نیز بیهوده نگذارند، پادکست آموزش انگلیسی بهترین گزینه است.

مهارت listening را افزایش می دهد

اگر در امتحانات زبان انگلیسی شرکت کرده اید و بخش listening برایتان دردسر ساز بوده، استفاده از پادکست ها چاره ساز است. همچنین توانایی درک آهنگ ها و فیلم های انگلیسی زبان مورد علاقه ی مان نیز نیاز به افزایش مهارت listening دارد.

استفاده از پادکست مزایا ی زیادی دارد ولی اکتفا به گوش دادن به آن احتمالا تمام چیزی نیست که به آن نیاز باشد.

چگونه اثر بخشی گوش دادن به پادکست آموزش انگلیسی را بیشتر کنیم

از هرآنچه در جلسات پادکستی آموخته اید خلاصه نویسی کنید. نوشتن هم باعث افزایش سطح یادگیری می شود. همچنین باعث ایجاد مرجعی می شود که در هنگام مشکل به سرعت بتوانید از آن کمک بگیرید.

بدون قصد یادگیری گوش کنید

گاهی از پادکست آموزش زبان انگلیسی فقط برای شنیدن استفاده کنید و مطمئن باشید اثر ذهنی خوبی خواهد داشت. شنیدن محتوای پادکست حتی بدون قصد یادگیری، باعث آشنایی با تلفظ ها و کلمات می شود.

با خود تکرار کنید

هرآنچه در پادکست می شنوید را با صدای بلند بازگو کنید تا از یادگیری خود مطمئن شوید و ایرادات خود را متوجه شوید.

پادکست ها را کجا پیدا کنیم؟

 

پادکست ها با هر موضوعی در کانال های تلگرامی و برنامه های منتشر کننده ی پادکست در گوگل پلی فراوان هستند. پادکست آموزش زبان انگلیسی را هم میتوان از دو راه قبلی و حتی جست و جو در گوگل پیدا کرد.

آیا پادکست ها جایگزین مناسبی برای کلاس های حضوری هستند؟

پاسخ به این سوال مستلزم این است که هدف از زبان آموزی چه باشد. پادکست ها با تمام مزایای ذکر شده نمی توانند در همه ی زمینه های جایگزین کلاس های حضوری باشند. یادگیری زبان انگلیسی در حد پیشرفته نیازمند استفاده از کلاس های حضوری است. اثر بخشی کلاس های حضوری بر روی بهبود قدرت مکالمه ی روان انگلیسی نیز بیش از پادکست آموزش زبان انگلیسی است. پادکست ها برای افراد در همه ی سطوح نقش کمک آموزشی ویژه ای دارند.

علاوه بر نقش کمک آموزشی، پادکست ها حتی برای یادآوری سریع مطالب از پیش آموخته شده کار آمد هستند. اگر قصد دارید علاقه ی خود با آموختن ربان انگلیسی را بسنجید، استفاده از پادکست ها در مرحله ی اول بهتر از ثبت نام در کلاس های حضوری است. حتی اگر برای سفری چند روزه به دنبال افزایش دایره ی کلمات خود هستید نیز پادکست آموزش انگلیسی راه گشای شماست.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the compare bar
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0